WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

***Wep Arısı Arı Bir Sitedir. Wep Arısı Gerçek Düşünçeyi Yansıtan Sitedir***


Meşhur balıkçıdan Erdoğan'a sürpriz

Paylaş
avatar
Beautiful

Mesaj Sayısı : 151
Points : 33368
Reputation : 7
Kayıt tarihi : 07/12/12
Yaş : 38

Meşhur balıkçıdan Erdoğan'a sürpriz

Mesaj tarafından Beautiful Bir Çarş. 09 Ocak 2013, 10:18

Meşhur balıkçıdan Erdoğan'a sürpriz

Başbakan Erdoğan, Gabon'daki temasları sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fotoğraf çektiren ve kendisine tekne motoru hediye edilen balıkçı Ayao Nyavor ile sohbet etti.


Başbakan Tayyip Erdoğan, Gabon'da temaslarını tamamladıktan sonra dün Nijer'e geçti. Ancak Erdoğan'ı Gabon'dan ayrılmadan önce ilginç bir kişi ziyaret etti.

BALIK TUTTU GETİRDİ

2 yıl önce Gabon'daki temasları sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fotoğraf çektiren balıkçı Ayao Nyavor, Başbakan Erdoğan'la hatıra fotoğrafı çektirdi. Türk Büyükelçiliği'nin açılış törenine katılan Nyavor, Erdoğan'ın yanına giderek kendisini tanıttı. Erdoğan, "Ben, seni gıyabında tanıyorum. Türkiye'de çok meşhur oldun" dedi. Niyavor da, "Türkiye'yi seviyorum. Daha önce motorum olmadığı için kıyı balıkçılığı yapıyordum. Bu motorla açılabiliyorum ve daha çok balık tutuyorum. Bana Cumhurbaşkanı'nın arkadaşı diye hitap ediliyor. Sayın Gül'e ve size yeni yılda sağlık diliyorum" ifadelerini kullandı. Bu arada Büyükelçilik'te Başbakan Tayyip Erdoğan onuruna verilen resepsiyonda davetlilere sunulan balıkları Nyavor'un hediye ettiği öğrenildi.

ÖZEL POZ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2 yıl önce gerçekleşen Gabon ziyaretinde balıkçı Nyavor ile sahilde çektirdiği fotoğrafı twitter'dan yayınlamıştı. Gül, Nyavor'un kayığına 4 bin euroluk çok güçlü bir motor hediye etmişti.

ÖZGÜRLÜK iÇiN NİJER'DEYİZ

Erdoğan, Afrika seyahatinin 2. ayağı Nijer'de Türk-Nijer İş Adamları Forumu'na katıldı. "Neden Nijer'deyiz" sorusuna yanıt veren Erdoğan, "Bizim derdimiz buraların petrolü, elması değil. 100 yıllarca buralarda oluşturulan sömürü anlayışına karşı kardeşlik nasıl olur, özgürlük mücadelesi nasıl olur gösterebilmek için Nijer'deyiz" dedi.

* Nijer'e giden Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf ve eşi havaalanında resmi törenle karşıladı.


Kaynak: haber7.com
    Forum Saati Paz 16 Ara. 2018, 16:07