WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

***Wep Arısı Arı Bir Sitedir. Wep Arısı Gerçek Düşünçeyi Yansıtan Sitedir***


Milyar dolarlık davada 2. raund

Paylaş
avatar
TezSen
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 349
Points : 56848
Reputation : 18
Kayıt tarihi : 29/09/08
Yaş : 38

Milyar dolarlık davada 2. raund

Mesaj tarafından TezSen Bir Salı 08 Ocak 2013, 13:20

Milyar dolarlık davada 2. raund

Samsung, kararın bozulmasını isterken, Apple ek tazminat talep ediyor.

Apple ve Samsung, ABD’de Ağustos ayında sonuçlanan ve Güney Koreli şirketin 1.05 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edilmesiyle sonuçlanan davanın ardından, yine mahkemede.

İki elektronik ürün üreticisi devi Apple ve Samsung, küresel alandaki patent savaşlarında en büyük mücadeleyi ABD pazarında veriyor. Ağustos ayında sonuçlanan en önemli davada, San Jose Bölge Mahkemesi Samsung’un Apple’a ait mobil cihaz patentlerini ihlal ettiği kararına varmış ve güney Koreli şirketi ağır bir tazminat ödemeye mahkum etmişti.

Davanın ardından kavga tüm hızıyla devam ederken, Samsung jürinin Apple yanlısı olduğunu öne sürerek tekrar mahkemeye gideceğini belirtmişti. Apple’ın ise aldığı zaferin ardından daha fazla tazminat koparabilmek için yine mahkemeye gideceği, 700 milyon doların üzerinde ikinci bir tazminat talep edeceği ifade edilmişti.

San Jose’deki mahkemede görülen yeni dava, bugün Yargıç Lucy Koh’un her iki tarafın ifadesini almasıyla başladı. Samsung, Ağustos’taki davada jüri heyetinin başının bilerek Apple lehine karar verdiğini öne sürerken, Apple, 535 milyon dolarlık ikinci bir tazminat istiyor.


Kaynak: Teknolojik Haberler...
Eklentiler
Milyar dolarlık davada 2. raund.jpg
You don't have permission to download attachments.
(7 KB) Downloaded 0 times

    Forum Saati Ptsi 17 Ara. 2018, 09:49