WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

***Wep Arısı Arı Bir Sitedir. Wep Arısı Gerçek Düşünçeyi Yansıtan Sitedir***


Java Özellikleri ve Avantajları Nedir?

Paylaş
avatar
TezSen
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 351
Points : 57394
Reputation : 18
Kayıt tarihi : 29/09/08
Yaş : 39

Java Özellikleri ve Avantajları Nedir?

Mesaj tarafından TezSen Bir Salı 01 Ocak 2013, 14:39

Java Özellikleri ve Avantajları Nedir?


Java, özellikle ağ ve Internet uygulamaları için geliştirilmiş üst düzey bir programlama dilidir. Platform bağımsız olan Java dili, ağ üzerindeki her bilgisayarda çalışır.


Java ile herhangi bir ortamda oluşturulan bir yazılım, hiçbir değişiklik yapılmadan, hatta tekrar derlenmeye bile ihtiyaç duyulmadan başka bir ortamda kullanılabilir. Java, bilgisayar teknolojilerinin kullanıldığı elektronik ev eşyaları gibi diğer elektronik sistemlerde de programlama aracı olarak kullanılabilir. İlerde ev eşyalarımızın da bilgisayarlarla aynı ağ üzerinde olacağı ve böylece bilgisayarlarımızdan ev eşyalarımızı kontrol edebileceğimiz düşünüldüğünde Java'nın önemi daha da belirginleşmektedir.

Java Özellikleri ve Avantajları

Nesne Yönelimli & Dağınık
Java nesne yönelimli (object-oriented) bir programlama dilidir. İhtiyaç halinde gerekli modüllere ağ üzerinden erişilmesi mantığına dayandığından, modüllerinin tamamının lokal bilgisayarda bulunması gerekli değildir.

Sağlam & Güvenilir
Java güçlü hafıza yönetimi yeteneği sayesinde programcı hatalarını yakalayabilir ve her nesne için güvenli bir çalışma ortamı sağlar.Platform Bağımsız & Taşınabilir
Uygulama geliştiricilerin en büyük kabusu programların farklı işlemcilerde ve işletim sistemlerindeki çıkardığı problemlerdir; uygulama birisinde çalışırken diğerinde çalışmayabilir. Java derleyicisi burada devreye girer ve programı "bytecode"a çevirir. Bu kod tamamen platform bağımsız olduğundan tüm işlemcilerde çalışır.

Multi-threaded & Dinamik
'Multi-threaded' bir programda bir çok işlemin aynı zamanda gerçekleşmesi özelliğidir. Java bu tür program geliştirmeye önemli ölçüde destek verir.

    Forum Saati Salı 22 Ocak 2019, 03:44