WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

WEP ARISI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

***Wep Arısı Arı Bir Sitedir. Wep Arısı Gerçek Düşünçeyi Yansıtan Sitedir***


16 Yıllık Maaşı Kadar Para Buldu

Paylaş
avatar
TezSen
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 349
Points : 56833
Reputation : 18
Kayıt tarihi : 29/09/08
Yaş : 38

16 Yıllık Maaşı Kadar Para Buldu

Mesaj tarafından TezSen Bir Salı 01 Ocak 2013, 07:16

16 Yıllık Maaşı Kadar Para Buldu

Tayland'da bir taksi şöförü 16 yıllık maaşı kadar para buldu, polise teslim etti.


Tayland'da bir taksi şoförü, sokakta kutular içinde bulduğu 100 bin dolar parayı polise teslim etti. Taksi şoförünün 16 yıllık kazancına denk gelecek paranın bir bankanın zırhlı aracından düştüğü tespit edildi.

Başkent Bangkok'ta taksi şoförlüğü yaparak ailesine bakan 45 yaşındaki Pongsin Jirakulthawornpat, gece geç saatlerde bir köprüden geçerken yolun ortasında plastik kutuları görünce durduğunu anlattı. Taksiden inen Pongsin, kutuların diğer şoförlerin kaza yaplarına sebep olacağı düşüncesi ile yol kenarına çekmek istedi. Fakat kutuları kaldırmaya çalışırken ağır olduğunu görerek, evine götürdü.

Evinde kutuların üzerinde bir bankaya ait isim ve bilgileri gören Pongsin, kutuları polis karakoluna teslim etti. Banka yetkililerin karakola gelmesi sonucunda, 4 kutu içinden toplam 100 bin dolar para çıktı.

Araştırmalar sonucu paranın bir bankaya ait olduğu, paraları götüren zırhlı araçtan düştüğü bildirildi. Bankanın aracında görevli kişilerin kayıp kutuları polise rapor ettiği belirtildi. Araçta bulunan 3 kişiden biri olan 35 yaşındaki Tossaphorn Rewnak, Bangkok genelinde ATM'lerde para kutularını değiştirmek üzere genel merkezden zırhlı araçla çıktıklarını, bir süre sonra yanlarına yaklaşan bir motosikletli sürücünün yan kapının açık olduğu uyarısı yaptığını anlattı. Aracı durdurup sayım yapan görevliler, eksik para kutuları olduğunu anlayarak, merkeze bildirdi. 3 çalışanın verdiği çelişkili cevaplardan banka yetkilileri memnun kalmazken, 3 görevli hakkında polis soruşturma başlattı.

Taksi şoförü ise bulduğu paranın neredeyse kendisinin 16 yıllık maaşı kadar olduğunu belirtti. Ancak, dürüstlükten ödün vermeden paraları polise teslim ettiğini söyledi.


ajanslar
Eklentiler
16 Yıllık Maaşı Kadar Para Buldu.jpg
You don't have permission to download attachments.
(20 KB) Downloaded 0 times
avatar
TezSen
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 349
Points : 56833
Reputation : 18
Kayıt tarihi : 29/09/08
Yaş : 38

Geri: 16 Yıllık Maaşı Kadar Para Buldu

Mesaj tarafından TezSen Bir Salı 01 Ocak 2013, 07:17

Helal olsun bu kardeşimize demek ki dünyada insanlık ölmemiş.

    Forum Saati Paz 16 Ara. 2018, 14:53